TEKNIKU ITALIAN: JAM I HAPUR PËR NJË TJETËR OFERTË. Nese Vllaznia me ben nje tjeter oferte nuk do ta mendoja 2 here per ti thene po drejtimit te klubit me te vjeter ne Shqiperi.

Kjo eshte deklarata e Ish trainerit te vllaznise Baldo Raineri gjate nje konference te pare per shtyp qe pas largimit nga drejtimi I klubit kuqeblu. Ai nenviizon se ka oferta nga klubet shqiptare ndersa tregon edhe njehere dashurine e madhe qe ka per shkodranet. Ne lidhje me situaten aktuale te vllaznise Raineri nuk nguroj te kritikoje ndryshimin e lojes taktike nga stafi I ri dhe kete italiani e lidh me rezultatet e dobta te koheve te fundit. Baldo Raineri vuri thekein tek nevoja qe ka klubio vllaznia per pasjen e nje presidenti I cili arrin te kete nen kontroll gjithcka pasi bashkia e shkodres nuk ka personat e duhur dhe burimet e mjaftueshme finaciare.