Vllaznia ka pritur në stadiumin “Loro Boriçi “ në Shkodër, Bylisin e vendit të parafundit, ndeshje kjo e vlefshme për javën e 27-të të Superiores. Për skuadrën kuqeblu ishte ndeshja e parë me në krye trajnerin e ri të tyre Auron Miloti.

Pjesa e parë e ndeshjes, Vllaznia-Bylis, u mbyll me barazim 0-0 me një lojë pa emocione dhe nën mesatare. Në pjesën e dytë loja nisi me raste nga të dy skuadrat por pa arritur finalizimin .

E gjithe ndeshja Vllaznia-Bylis, mbyllet në barazim 0-0 duke bërë një hap prapa për kuqeblutë në luftën për titull, por edhe për Europën.

Artikulli paraprakRASTE TË PAKTA NË SHKODËR, VLLAZNIA-BYLIS PJESA E PARË MBYLLET PA GOLA
Artikulli tjetërNDRYSHIMET E MATURËS/ PROVIMET NISIN NË 1 QERSHOR DHE MBAROJNË NË DATË 19