Teksa ka nisur mbledhja e Këshillit bashkiak në Shkodër, drejtuesja politike dhe ministrja për sipërmarrjen Edona Bilali ka reaguar përmes një statusi në rrjetin social ‘Facebook’ teksa shkruan:

“Po mbahet tani mbledhja e jashtëzakonshme e Këshillit Bashkiak Shkodër. 41 Këshilltarë prezentë. #Tanebashke ja dalim. #psshkoder” – shkruan Bilali.