Real Madrid ka bërë një ofertë të çmendur prej 220 milion euro për Kylian Mbappe, sipas Goal.com . Madrilenët janë të vendosur për të firmosur me francezin, por PSG nuk lëkundet.

Pritet përgjigjia e parizienëve pas kësaj oferte të majme nga Reali i Perez.

Ndërkohë, teksa kanë mbetur dhe disa orë nga përmbyllja e merkatos, bisedimet mes Real Madrid dhe PSG kanë ngrirë dhe peshorja e qëndrimit të Mbappe anon në Paris.