Ambasadori amerikan Donald Lu u ka dërguar një letër deputetëve të Kuvendit të Shqipërisë në lidhje me reformën në drejtësi.

Duke u kujtuar deputetëve se, SHBA kanë qenë gjithnjë aleati strategjik në mbrojtjen e sovranitetit të vendit, Lu bën thirrje për një vendimmarrje sa më të shpejtë. “Votimi për reformën është planifikuar më 21 korrik, është koha për të marrë një vendim. SHBA dhe BE mbështesin projektin e miratuar në komision më 14 qershor”, thotë Lu në letrën e tij.

Artikulli paraprakGJITHÇKA QË DUHET TË DINI RRETH IPHONE 7
Artikulli tjetërGRABITJA NË RINAS, BRAHO LETËR TAHIRIT; KËRKON INFORMACIONE