W3Schools

REFORMA ZGJEDHORE/ KONSENSUSI NË ‘DORË’ TË BASHËS, PRET ALEATË NË SELINË E PD

246

TIRANA

Kreu i PD, Lulzim Basha ka filluar sot takimet në kuadër të procesit të negocimit dhe konsensusit për Reformën Zgjedhore.

Basha pret sot në takim Kryemadhin, Idrizin dhe Mediun teksa do të diskutojnë për marrëveshjen.

Ambasadorja amerikane Yuri Kim tha se topi tashmë është në fushën e Bashës dhe pritet vetëm vendimi i tij për të arritur konsensusin në Këshillin Politik dhe për finalizimin e Reformës Zgjedhore.