SEKUESTROHEN LËNDË DRUSORE DHE KANABIS SATIVA .

Më datën 30. 07. 2014, filloi procedimi penal në gjendje të lirë, ndaj shtetasit Nik N., vjeç 43, banues në Fshatin Grudë e Re, Komuna Rrethina Shkodër. Procedimi penal ndaj këtij shtetasi filloi, pasi është kapur nga shërbimet e policisë, në vendin e quajtur “Stacioni i trenit”, duke drejtuar mjetin Tip Kamion, të ngarkuar me lëndë drusore pa dekumetacionin e nevojshëm. Materialet në Prokurori nenet 205 e 180 të Kodit Penal.

Më datën 30. 07. 2014, filloi procedimi penal në gjendje të lirë, ndaj shtetasit Frrok D., vjeç 43, banues në Fushë Arrës Pukë. Procedimi penal ndaj këtij shtetasi filloi, pasi është kapur nga shërbimet e policisë, në vendin e quajtur “Gryka e Plepit”,  Fshatin Bicaj, Pukë, duke drejtuar mjetin Tip Kamion, të ngarkuar me 15 metër, lëndë drusore pa dekumetacionin e nevojshëm. Materialet në Prokurori nenet 205 e 180 të Kodit Penal.

[iframe width=”560″ height=”315″ src=”//www.youtube.com/embed/R9wnBGaOito” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakOBAMA NË GJYQ ?
Artikulli tjetërPROJEKTI “RRUGA GASTRONOMIKE”