Vendi ynë do të ndikohet ditën e sotme nga mot me reshje shiu, si dhe reshje dëborë në zonat malore.

Sipas MeteoAlb vranësira, shira dhe reshje dëbore mbizotërojë motin në vendin tonë duke filluar nga orët e para të ditës, ku më të konsiderueshme reshjet do jenë në veri dhe qendër duke bërë që herë pas here reshjet të jenë në formë rrebeshi.

Pasditja sjellë përmirësim të kushteve atmosferike duke bërë që të ketë intervale me kthjellime. Edhe nata vijon në zonat malore me prezencë të pakët të reshjeve të dëborës.

Temperaturat e ajrit ulen gjatë mëngjesit dhe mesditës duke bërë që minimumi dhe maksimumi të luhaten nga -2°C deri në 14 °C.

Era do të fryjë mbetet e fortë në tokë dhe në det duke arritur shpejtësi 55 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në brigjet detare dallgë deri në 5 ballë.

Artikulli paraprakRESHJE TË DENDURA SHIU, PËRMBYTEN RRUGËT , DISA FSHATRA PA ENERGJI ELEKTRIKE
Artikulli tjetërBUNKERËT E SHQIPËRISË SËRISH NË VËMENDJEN E MEDIAVE TË HUAJA: PO ‘GLLABËROHEN’ NGA DETI