Moti do të jetë me vranësira të dendura të pasuara nga reshje shiu dhe rrebeshe me stuhi në mesditë dhe pasdite.

Temperaturat në mëngjes do të luhaten 14-18 gradë, vlerat maksimale do të jenë me rënie 21-25°C në veri deri në 29-32°C në zonën e ulët.

Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 8 m/sek dhe dallgëzim të forcës 3 ballë në det të hapur.

Artikulli paraprakQEVERIA MALAZEZE SHPALL 3 DITË ZIE! TRAGJEDIA ME 10 VIKTIMA PAS KONFLIKTIT PËR QIRANË, TELEFONATA E FUNDIT E AUTORIT: TË VRAVA FAMILJEN
Artikulli tjetërMESSI NUK NOMINOHET PËR TOPIN E ARTË, PËR HERË TË PARË QË NGA VITI 2005