Pas shumë problematikave për rrugen e Thethit e cila u bllokua nga reshjet e shumta të rëna të dëborës tashmë kjo rrugë duket lehtësisht e kalueshme.

Këtë na e tregon një banor i zonës i cili thekson se 2 fadroma dhe 3 borëpastruese kanë punuar dhe vazhdojë të punojnë për hedhjen e kripës në aksin rrugor Bogë – Theth.

Ai gjithashtu shprehet falenderues ndaj institucioneve shtetërore për punën në turizmin malore në Theth, Bogë dhe në vijim.

Artikulli paraprakGURI ZI, DIGJET QËLLIMISHT MAKINA E NJË BIZNESMENI
Artikulli tjetërCOVID-19, 24 VIKTIMA NË NJË JAVË NË SHQIPËRI