PUKË

Reshjet e dendura të shiut kanë përfshirë pjesën më të madhe të vendit prej ditës së djeshme.

Në Pukë, shirat e dendur kanë shkaktuar dëme në disa akse rurale. Gazetari Armir Mehaj raportoi për BalkanWeb se prurjet ujore kanë dëmtuar dhe elementë të tjerë të infrastrukturës rrugore.

foto galeri foto galeri 12PreviousNext
Në disa fshatra raportohen të demtuara ura, linja ujësjellësi dhe mullinj bloje.

Nga ana e institucioneve lokale po merren masa për kthimin në normalitet.