Reshjet e dendura të shiut të pasdites së djeshme, të cilat vijuan me intensitet edhe gjatë natës, kanë sjellë përmbytjen e 40 ha tokë në Krujë.

Si pasojë e reshjeve ka dalë nga shtrati edhe lumi Ishëm, duke rrezikuar nga përmbytjet 8 shtëpi.

Është përmbytur gjithashtu rreth 200 m rrugë, duke penguar lëvizjen e njerëzve dhe fëmijëve në shkollë.

Artikulli paraprakOPOZITA SOT PROTESTË, KËRKON DORËHEQJEN E XHAFAJ
Artikulli tjetërAKUZAT E PD, RAMA FLET NË 11:00 PËR ÇËSHTJEN “XHAFAJ”