Moti do të jetë me vranësira të dendura dhe reshje shiu me intensitet mesatar.

Temperaturat minimale do të luhaten 4- 10 grade, temperaturat maksimale parashikohen 13 – 14°C në veri , 14 -18°C në zonën e ulët dhe zonat pranë bregdetit.

Era do të jete me drejtim nga kuadrati i Jugut me shpejtësi 15-20 m/sek dhe dallgëzim të forcës 6-7 balle ne det te hapur .