Moti do të jetë me vranësira dhe reshje shiu në veri dhe jug pjesërisht zonën qendrore.

Temperaturat minimale do të luhaten 5-10 gradë, temperaturat maksimale parashikohen 13-15°C në veri, 18 -21°C në zonën e ulët dhe zonat pranë bregdetit.

Era do të jete me drejtim jug – lindje me shpejtësi 10-18 m/sek dhe dallgëzim të forcës 6 ballë në det të hapur.

Artikulli paraprakBEQARËT DO MUND TË NDIEJNË SËRISH RRAHJET E ZEMRËS, ÇFARË THONË YJET PËR JU SOT
Artikulli tjetërTË ARSIMUARIT NJËSOJ ME ATA ME ARSIM FILLOR NË BE, 55% E SHQIPTARËVE E PERCEPTOJNË VETEN TË VARFËR, TË DYTËT NË EUROPË