Kryeminstri Edi Rama është pritur nga homologu britanik Rishi Sunak në Doëning Street. Sunak ka përmendur menjëherë çështjen e emigrantëve të paligjshëm duke thënë se ndihet i lumtur për progresin e bërë ndërsa i ka theksuar se ka dëshirë që të diskutojë për ekonominë dhe për sigurinë kibernetike.

“Rama kënaqësi t’ju mirëpresim në Britani, në Downing street. Britania dhe Shqipëria kanë tashmë një partneritet të ngushtë dhe po pres me padurim që ti forcojmë edhe më tej ato marrëdhënie me ju sot. Gjatë vitit të kaluar ne biseduam për të ndëshkuar emigrimin e paligjshëm dhe jam i lumtur për progresin që kemi bërë në atë drejtim. Do ta diskutojmë më shumë edhe më vonë. Dua gjithashtu të diskutoj me ju për bashkëpunimin ekonomik, tregtinë si edhe në fushën e sigurisë, specifikisht mbi sulmet kibernetike të cilat ju keni kaluar. Për të gjitha këto dhe më shumë jam i lumtur që do të diskutojmë së bashku, por së pari kënaqësi që ju pres këtu.”– u shpreh Sunak.

Artikulli paraprakKRYETARI I BASHKISË SHKODËR BARDH SPAHIA PRET NË NJË TAKIM ISH PRESIDENTIN E KOSOVËS FATMIR SEJDIU
Artikulli tjetërKOSOVA DREJT SHTRENJTIMIT TË ENERGJISË ELEKTRIKE, FATURA PRITET TË SHKOJË 15% ME TEPËR