Shqiperise I duhet nje revolucion demokratik, qe te shporre qeverine aktuale.

Keto kane qene fjalet me te cilat I eshte drejtuar demokrateve te shkodres dhe shqiperise, sekretari I pergjithshem I partise demokratike Arben Ristani. Gjate fjales se tij, ai u ndal tek reforma ne drejtesi si nje nga temat kryesore te momentit duke deklaruar se me kete levizje rama kerkon ta marre ne dore edhe pushtetin gjyqesor. Gjate fjales se tij Ristani ka ftuar te gjithe demokratet, qe te lene pas hatermbetjet dhe te bashkohen ne nje qellim te vetem, ne betejen opozitare per te larguar nga pushtetit qeverine Rama Meta

Artikulli paraprakPERKUJTOHET 25 VJETORI I THEMELIMIT TË PD SHKODËR
Artikulli tjetërKARTA E SHËNDETIT, VIJON KAOSI NE SPORTELE