Cristiano Ronaldo u ka thënë shokëve të skuadrës së Manchester United se ata kanë nevojë për të fituar titullin e Premier League këtë sezon, por sipas ekspertëve ai mund te zhgenjehet.

36-vjeçari nënshkroi një marrëveshje dyvjeçare për t’u kthyer në Old Trafford, 12 vjet pasi u largua nga klubi për në Real Madrid .

Së bashku me Jadon Sancho dhe Raphael Varane, ka besim se ardhja e Ronaldos mund të bëjë që United të fitojë titullin e tyre të parë në Premier League që nga sezoni i fundit i Sir Alex Ferguson në 2013.

Ronaldo është padyshim i qartë se ai është kthyer në klub me një gjë në mendjen e tij, fitimin e trofeve.

“Unë kam një histori fantastike me këtë klub të mahnitshëm. Unë u transferova nga Juve tani në Manchester, është një kapitull i ri, jam shumë i lumtur dhe i lumtur, dhe dua të vazhdoj përsëri, të bëj histori, të përpiqem të ndihmoj Manchesterin të arrijë rezultate të shkëlqyera, të fitojë trofe dhe numrin një ata, për të fituar gjëra të mëdha “- tha ai.

Sidoqoftë, sipas ekspertëve të të dhënave në Infogol, Ronaldo do të duhet të përqëndrohet në garat e kupave nëse ai do te fitoje në sezonin e tij të parë në futbollin anglez.

Duke parashikuar rezultatet e çdo loje të Premier League, faqja është në gjendje të prodhojë një tabelë të parashikuar për fundin e sezonit.

Dhe sipas llogaritjeve të tyre do të jetë Manchester City ai që do të fitojë titullin, duke fituar kurorën e katërt të Premier League në pesë sezone.