Cristiano Ronaldo, Neymar dhe Lionel Messin janë zyrtarisht tre kandidatët në garën për Topin e Artë.

Përsa i përket trajnerit më të mirë të 2015, në garë janë Luis Enrique, Guardiola dhe trajneri i Kilit, Sampaoli pas triumfit në Kupën e Amerikës. Ceremonia e dhënies së Topit të Artë zhvillohet me datë 13 janar 2016.

Artikulli paraprakKOMPANIA KINEZE 1.72 MLD EURO PËR AUTOSTRADËN SHQIPËRI-MALI I ZI
Artikulli tjetërS’KA AZIL PËR SHQIPTARËT POR GJERMANIA HAP TREGUN E PUNËS