Ashtu sic ishte parashikuar sokol mjaçaj ka dalë sërish para togave të zeza për ngjarjen e dy turistëve cek pak muaj më parë në atë ngjarje që tronditi mbarë opinionin publike. Por gjate kesaj séance, Mjacaj ka rrefyer gjithcka. Por nga ana tjetër, Mjacaj ka shfaqur edhe njenja pendese per krimin e kryer, duke I kerkuar falje familjareve ted y turisteve cek.

Sokopl Mjacaj, do te ekzekutonte ciftin e turisteve cek, ne zonen e Dukagjinit ne Shkoder, nje ngjarje qe tronditi mbare opinionin pubklik dhe Shkoder dhe me gjere per kete krim qe njollosi jo vetem shkodren por edhe turizmin ne shqiperi