Grupi terrorist Abu Sayyaf,konfirmon se ka rrembyer nje burre gjerman nga nje jaht dhe ka vrare te fejuaren e tij,ne jug te Filipineve.

Sipas nje zedhenesi te grupit xhihadist,cifti ishte n nje krocere prane Malajzise.Ushtria filipinase po tenton te bjere ne gjurmet e grupit terrorist,ndersa nuk dihet ende fat i turistit te rrembyer fundjaven e lene pas.