Përmes një postimi në Facebook, kreu i PD-së Lulzim Basha ka ngushëlluar familjarët e viktimave.

Ai gjithashtu uroi shërim të shpejtë për Baramuçën, të mbijetuarin e ngjarjes së sotme në Malësi të Madhe ku si pasojë e rrëzimit të një helikopteri humbën jetën dy person dhe një tjetër mbeti i plagosur. Basha në Facebook: Tronditës pa masë lajmi i aksidentit tragjik të helikopterit të Forcave te Armatosura ku humbën jetën kapiteni Florian Deliaj, togeri Donald Hoxha dhe ku mbeti i plagosur efektivi Gerald Baramuça. I shpreh ngushëllimet më të sinqerta të afërmve dhe miqve të Florianit dhe Donaldit për rënien e tyre në detyrë, dhe uroj shërim të shpejtë për Geraldin. Jemi sot në krah të familjarëve të viktimave dhe burrave e grave në uniformë, në këtë ditë të vështirë për ta. 

/ Star Plus TV /