Vijojnë të rriten rastet me fruth në Shqipëri. Të dhënat e Institutit të Shëndetit Publik bëjnë me dije se deri tani janë konfirmuar 17 raste me fruth.

12 prej rasteve janë me lidhje epidemiologjike dhe shenja klinike.

Artikulli paraprakAMBASADORI BRITANIK I DEL KRAH KOSOVËS PËR DINARIN
Artikulli tjetërVETËVRITET NËNKOMISARI I POLICISË DURRËS