Disa nxënës së një shkollë 9- vjeçare në Shupenzë janë asfiksuar si pasojë e rrjedhjes së gazit së kaldajës.

Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e së premtes. Nga informacionet paraprake mësohet se 10 nxënësit e asfiksuar janë dërguar në spital dhe po marrin ndihmën e parë.