Rruga e Velipojes i ngjan nje kantieri ndertimi dhe eshte risku me i madh per mbarevajtjen e sezonit turistik.

Megjithate zv kryeministrja Senida Mesi duket e impenjuar per tia hequr merakun banoreve te zones dhe bizneseve qe petendojne te operojne ne kete zone turistike.

Mengjesin e se shtunes, Zv/Kryeministrja Senid Mesi ne nje deklarate mediatike, pohoi se ne 20 dite, rruga e Velipojes do te perfundoje.

Sa i takon shpronsimeve, Mesi tha se edhe kjo ceshtje do gjeje zgjidhje

 

Artikulli paraprakKUSHTET HIGJENO-SANITARE NË SHKOLLA
Artikulli tjetërSHEMBET RRUGA NË LAGJEN “LIVADE”