Një mot i pazakontë ka përfshirë disa qytete në veri të vendit, megjithëse jemi në mes të majit. Në qytetin e Pukës për shkak të reshjeve të shiut dhe të breshërit rrugët janë përmbytur duke krijuar një situatë të vështirë për qarkullimin.

Si pasojë e motit të keq është këputur linja 35 kë e Fushë-Arrëzit, dhe ka mbetur i gjithë qyteti pa energji elektrike.