AKTORJA RITA GJEKA, RIKTHEN PËR PUBLIKUN MONODRAMËN NË TEATRIN MIGJENI. Seks?! T’falimnders. Sa me e provu. Me këtë titull grishës, aktorja shkodrane Rita Gjeka, ka rikthyer ne Teatrin Migjeni monodramën që flet pa doreza për marrëdhënien intime. E shkruar nga Dario Fo, bashkëshortja dhe djali i tij, kjo vepër përbën për Ritën kalin e saj të betejës.

Përmes gojës së një gruaje, e cila shpjegon edhe momente që femra apo mashkulli nuk flasin kurrë, si njohja me seksin, kënaqësinë e tij apo perversitetin, Rita kerkon te mbjellë dashurinë në shpirtin e spektatorit. Seks?! T’falimnders. Sa me e provu, u mireprit nga publiku i pranishem ne hollin e Teatrit Migjeni

Artikulli paraprakAKADEMIA, EKIPI U-19 DËSHTON NDAJ PARTIZANIT NË GJYSMËFINALE
Artikulli tjetërVAU DEJËS, QËLLOHET ME ARMË VËLLAI I KANDIDATIT ZEF HILA