France:Sekuestrohet 1 ton kokainë nga Kolumbia, me vlerë 100 mln euro

Policia franceze ka sekuestruar një ton kokainë që ka arritur në këtë shtet me avion nga Kolumbia, shkruan “Reuters” . Duke e cituar një prokuror të Francës, Reuters raporton se droga, me vlerë 100 milionë euro, është konfiskuar në një depo në qytetin jugperëndimor francez, Bayonne të mërkurën. Dhjetë perona me nënshtetësi kolumbiane, franceze, spanjole dhe holandeze të cilët dyshohet se janë përfshirë në fluturimin e drogës për në Francë, janë arrestuar si pjesë e operacionit policor.