Napoli mposht Interin me rezultatin 2-1 duke i rrëmbyer kreun e klasifikimit në një super ndeshje të zhvilluar në ‘Sao Paolo’.

Ndeshja realizoi të gjitha pritshmëritë, pasi i kishte të gjitha, gola, kartona të kuq, grindë dhe shtylla deri në fund nga Interi, por që fati i buzëqeshi Napolit që shënoi dy herë me Higuain, ndërsa për zikaltërit nuk mjaftoi Ljajic, ndërsa për 45’ ishte me një lojtar më pak. Në ndeshjen tjetër Fiorentina u ndal nga Sasuolo 1-1.