Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, dhe ai i Infrastrukturës, Damian Gjiknuri, kanë firmosur udhëzimin për kufizimin e qarkullimit të mjeteve të rënda gjatë sezonit turistik, nga 15 qershori deri në 15 shtator.

Në udhëzim bëhet e ditur se kufizimet për këta mjete do të bëhen në fundjava, ndërsa paralajmërohen sanksione për të gjithë shkelësit.

Në udhëzimin e mëposhtëm, firmosur nga Xhafaj e Gjiknuri, jepen të gjitha oraret e kufizimeve, ditët dhe llojet e mjeteve.

Artikulli paraprakKUSH ËSHTË KRYEQYTETI I KOKAINËS NË EVROPË?
Artikulli tjetër‘MË JEP 7500 EURO SE DO T’I SHTOJ’, FALLXHORJA ZHVAT QYTETARIN