Kreu i sindikatës, u shpreh se pacientët në spitalin e shkodrës cdo gje e sigurojnë vetë sa i takon mediakamenteve, shteti nuk i jep asgjë falas

Nga ana tjetër Kaceri ka rikonfirmuar se cdo ditë mjeket dhe infermierët po brakstisin Shkodrën, duke u larguar nga vendi, sepse sipas tij sistemi shendetesor në vend nuk i ofron asgjë.

Artikulli paraprakDËMTOHET BUSTI I LUGJ GURAKUQIT NË SHKODËR
Artikulli tjetërGRETA BARDELI TAKON KRYETARIN E PARLAMENTIT EUROPIAN