Gjatë mesditës u raportua se nga përmbytjet ne te gjithe vendin, sollën edhe viktimën e parë.

Nje person është marrë nga rrjedha në Bashkine e Klosit dhe është zhdukur. Të njëjtat burime shtojnë se ai eshte identifikuar si Xhevehir Ndoji, 40 vjeç. Mesohet se ai po levizte me nje automjet kur eshte marre nga rrjedha e ujit. Policia ende nuk e ka gjetur as mjetin dhe as viktimen dhe dyshohet se kane perfunduar ne lumin e Matit. Familjaret kane thene ne Polici se viktima po shkonte drejt nje HEC-i privat.