Shinasi Rama, nje nga themeluesit e Partise Demokratike, nje nga emrat me te rëndesishem te lëvizjes se Dhjetorit, do te jete i ftuar ne Studio e Hapur ne ekranin e Tv Star Plus.

Ne nje interviste me gazetarin Ergys Kavaja, Shinasi Rama, do te komentoje situaten politike ne Shqiperise. Dhjetori i Dyte i opozitës shqiptare, Partia Demokratike sot dhe lidershipi i ri i saj, ecuria e qeverise shqiptare nen drejtimin e Kryeministrit Rama, marrëdhëniet e PS me aleatet, por edhe situata ne Kosove, do te jene tema te ketij diskutimi, ne Studio e Hapur. Na ndiqni sot ne ora: 15:05 dhe ne ora 20:40.