Velipojë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”.

Kapen në flagrancë 2 shtetas që shisnin doza cannabisi në zonën bregdetare të Velipojës.

Vihet në pranga njëri prej tyre, procedohet penalisht tjetri.

Sekuestrohet lënda narkotike cannabis sativa e ndarë në doza gati për shitje.

Shërbimet e Stacionit të Policisë Velipojë, bazuar në informacionet e siguruara nga inteligjenca policore, se 2 shtetas shitnin lëndë narkotike në zonën bregdetare të Velipojës, kanë organizuar punën në bashkëpunim me specialistët e Sektorit për Hetimin e Narkotikëve të DVP Shkodër, për lokalizimin dhe kapjen e tyre.

Si rezultat i veprimeve policore, u kapën në flagrancë në afërsi të një lokali në Velipojë, me doza cannabisi të gatshme për shitje, shtetasit M. Th. dhe E. P.. Lënda narkotike u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Në përfundim të veprimeve, u arrestua në flagrancë shtetasi M. Th., 29 vjeç, banues në Tiranë dhe nisi precedimi penal për shtetasin E. P., 28 vjeç, banues në Pogradec.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

#angazhimpërkushtimsakrificë👮️🚔
#tëvendosurkundërkrimit✅
#nëçdoskajtëvendit🇦🇱
#nëshërbimtëqytetarëve👮️🤝🙍️
#denonconë112📞 ✅

Artikulli paraprakBARDH SPAHIA: ME 11 KORRIK TË PROTESTOJMË NË MBROJTJE TË VENDIT DHE TË ARDHMES TONË
Artikulli tjetër“COPERNICUS”: MUAJI I KALUAR ISHTE MË I NGROHTË SE ÇDO QERSHOR TJETËR