Një shqiptar dhe një italian janë arrestuar pranë një shkolle të mesme në Orlando pasi u kapën me një sasi të konsiderueshme lëndë narkotike.

Arrestimi i tyre erdhi si pasojë e rritjes së mbikëqyrjes dhe kontrollit në pritje të afrimit të festimeve të Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri. Shërbimet policore të kontrollit menjëherë dhanë rezultatet e para konkrete, shkruajnë mediat vendase. Gjatë kontrollit, pranë një shkolle të mesme, I.R., 28 vjeç dhe shqiptarit 34 vjeçar A.H iu gjet një sasi prej 100 gram marijuanë të ndarë në doza.

Artikulli paraprakKUVEND,MIRATIM DHE SHTYRJE VENDIMESH,DEPUTETET E PDIU ,PRO QEVERISE
Artikulli tjetërPËRPLASI MAKINËN E POLICISË, RINISIN HETIMET PËR DJALIN E KRYEBASHKIAKUT