Delina Ibrahimaj është shkarkuar me 105 vota pro dhe asnjë kundër si dhe më pas është emëruar si ministre e Shtetit për Sipërmarrjen me 73 vota pro. Ministër i Ekonomisë dhe Financave është emëruar Ervin Mete me 74 vota.

Artikulli paraprakBASHA: PD DHE GRUPI YNË DO VOTOJË PRO RRITJES SË PAGAVE TË SISTEMIT GJYQËSOR
Artikulli tjetërSHKODËR, ASGJËSOHEN 10 MIJË RRËNJË KANABIS NË ZONËN E DAJÇIT! OPERACIONI VIJON