Një aksion i madh policor në Greqi ka çuar në arrestimin e 19 personave, pjesë e një organizate kriminale që trafikonte drogë në shkallë vendi. Sipas mediave greke, 5 prej të arrestuarve janë shqiptarë, 12 grekë, një moldav dhe një grua rumune.

Operacionet e koordinuara të policisë u zhvilluan njëkohësisht në Janinë, Rodhos dhe Athinë. Dhjetë persona u arrestuan në Janinë. Kjo organizatë trafikonte kokainë dhe hashash, bën me dije policia greke,

që shton se ishte e ndarë në dy grupe por udhëheqës kishte një të përbashkët. Emrat e të arrestuarve nuk janë bërë publik dhe nuk është specifikuar roli i tyre.

Autoritetet njoftojnë se organizata nuk trafikonte sasi të mëdha, megjithatë të ardhurat nga aktiviteti kriminal ishin të larta. Sipas përllogaritjeve, fitimet e organizatës kapin vlerën e gjysmë milioni Euro, raportojnë mediat greke.

Artikulli paraprakI KËRKUAR NË ITALI, 24 VJEÇARIT I SEKUESTROHET BENZI 20 MIJË EUROSH
Artikulli tjetërPESË DITË KËRKIME NË LUMË, GJENDET TRUPI I NJËRIT PREJ POLICËVE TË ZHDUKUR NË KOSOVË