Rusia dhe Ukraina kanë arritur një marrëveshje, ku secili kamp do të lirojë nga 100 robër lufte.

Ndërmjetësues në këtë marrëveshje ishin Emiratet e Bashkuara Arabe.

Videoja e mësipërme tregon momentin kur 100 ushtarë rus, të zënë rob nga Ukraina, mbërrijnë në Moskë.

Artikulli paraprakPARTIA E ORBAN MBAN “PENG” ANËTARËSIMIN E SUEDISË
Artikulli tjetërANALISTË E POLITIKANË NË BEOGRAD TREGOJNË SE PSE PRESIDENTIT VUÇIÇ U MUNDUA TË HESHTË PËR …