Një 38 vjeçar nga qyteti i Shkodrës është arrestuar në ambientet e spitalit pasi goditur infermierin në krye të detyrës që po tentonte ta mjekonte duke i shkaktuar plagë të lehta në pjesë të fytyrës Policia ka bërë të mundur arrestimin e tij në flagrancë dhe bën me dije se 38 vjeçari Mark Shpataj akuzohet për veprën penale “goditje për shkak të detyrës”

dhe “kundërshtim me dhunë i një punonjësi që kryen detyrë shtetërore” Ndërkohë materialet në cilësinë e provës materiale i kanë kaluar Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor të Shkodrës 
POLICIA E SHKODRËS ASGJËSON 329 BIMË NARKOTIKE KANABIS SATIVA
Nderkohe nga ana e policise se Shkodres, vijon puna per asgjesimin e parcelave me kanabis sativa. Ku pas operacioneve te bluve te shkodres eshte bere i mundur asgjesimin e kater parcelave 329 bimë narkotike të llojit Canabis Sattiva.
Bimët u asgjesuan me anë të djegies. Po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për vepren penale të « Kultivimit të bimeve narkotike », parashikuar nga Neni 284 i Kodit Penal.