Nga shërbimet e Komisariatit Shkodër u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit : Endriano Mashi, 19 vjeç, banues në Shkodër. Arrestimi i tij u bë pasi është kapur me 10 doza lëndë narkotike e dyshuar Hashash, ku pas peshimit rezultoi në masën 29.6 gr.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprën penale « Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, parashikuar nga Neni 283 i Kodit Penal.