Një nga simbolikat me domethenese të festës së Krishtlindjes është btlehmi që në katedralen e Shën Shtjeftini është kthyer në një traditë dhe vendosja e tij në mënyrë rrethore ka një simbolikë të veçantë për të cilën flet famullitari Palaj.

Ndërkohë mesha tradicionale e lindjes se Krishtit nuk do të zhvillohet në mesnatë por në orën 22:00 kjo për shkak të masave kufizuese.

Famullitari Dom Vlash Palaj nepermjet Star Plus përcjell mesazhin e këtyre krishtlindjeve që është një thirrje ku e gjithë e vëmëndje duhet të shkojë drejt njerëzve në nevojë dhe politikave më të mira për komunitetit.

 

Artikulli paraprakSKANDALI/ KUSH ËSHTË “MOZA” E TATIMEVE QË NXORRI TË DHËNAT E PAGAVE DHE PSE NUK NDALOHET NGA POLICIA
Artikulli tjetërARTI I KUZHINËS, “KUZHINIERËT NGA SHKODRA HISTORI SUKSESI”