Festivali Mbarëkombëtar i Këngës për Fëmijë ka startuar natën e parë të konkurimit për edicionin e 60-të të tij. Në natën e parë të këtij festivali u kënduan 10 këngë ku zërat e artistëve të vegjël krijuan një atmosferë magjike për spektatorët e pranishëm.

Në këte edicion të 60- të festivalit të këngës për fëmijë do të këndohen gjithsej 20 këngë të reja dhe gjthçka është live. Festivali i fëmijëve do të zgjasë për tre netë me radhë dhe vjen i mbështetur nga Ministria e Kulturës, Bashkia e Shkodrës dhe Qendra Kulturore e Fëmijëve “Kujtim Alija”.

 

Artikulli paraprakPUTIN URON BAJRAM BEGAJ PËR POSTIN E PRESIDENTIT
Artikulli tjetërPAS 35 VITESH FESTIVALI I FËMIJËVE PA PROFESOR KUJTIM ALINË