Shkodër

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Shkodër bënë ndalimin e shtetasit T. G., 49 vjeç, banues në lagjen “Skënderbeg”, Shkodër, pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së tij, shtetases E. G., si dhe ka kanosur, nëpërmjet telefonit, kunatin e tij, shtetasin E. C., 26 vjeç, banues në Shkodër.

Gjithashtu, specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit A. K., 65 vjeç, banues në lagjen “Guerile”, Shkodër, pasi ka bërë kallëzim shtetasja Sh. M., banuese në Shkodër, se 65-vjeçari e ka përndjekur dhe kanosur vazhdimisht, nëpërmjet telefonit.

Materialet iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprime të mëtejshme.

Artikulli paraprakU GJET E VDEKUR NË BYPASS, DALIN DETAJE TË REJA: 37-VJEÇARJA MUND TË JETË VETËHELMUAR
Artikulli tjetërHOMAZHE PËR ISH PRESIDENTIN NISHANI, BERISHA: SHTETI SHQIPTAR HUMBI NJË PREJ SHTETARËVE MË DINJITOZ TË VENDIT