Një automjet është përfshirë nga flakët në ecje e sipër. Rreth orës 08.00 të mëngjesit të se premtes , në vendin e quajtur Parrucë ka marrë flakë dhe është djegur plotësisht makina tip Ford Focus. Automjeti drejtohej nga V.M., banuese në Shkodër, e cila sapo ka pikasur flakët ka dalë nga mjeti pa pësuar dëmtime.

Incidenti ne fjale ka shkaktuar per disa minuta bllokimin e trafikut prane kesaj zone e cila njihet si nje akset me problematike sa i takon qarkullimit te mjeteve.ihet si nje akset me problematike sa i takon qarkullimit te mjeteve.Paraprakisht dyshohet se gjithçka ka ndodhur për shkak të një defekti teknik. Menjehere ne vendngjarje mberriten forcat e policise shkoder te cilet bene te mundur rrethimin e vendit te incidentit ndersa punonjesit e zjarrfikese bent e mundur shuarjen e flakeve.Aktualisht Uniformat blu pas kryerjes se disa verifikimeve po hetojnë për zbardhjen e plote te rrethanave të rënies së zjarrit në makinë.