NGJARJA MËNGJESIN E SË DIELËS NË LAGJEN RUS .Një argjendari është grabitur paraditen e se dieles në qytetin e Shkodrës.Një hajdut i cili ishte hequr si blerës ka shfrytëzuar rastin duke vjedhur një sasi floriri.

Policia e Shkodrës njofton se në argjendarinë e ndodhur në lagjen “Fari Ramadani” është grabitur një sasi e vogël floriri. Vjedhja është kryer rreth orës 09:35 minuta të paradites te se dieles  së sotme. Sipas njoftimit zyrtar te policise se Shkodres behet me dije se ne nje argjendari ne lagjen Fahri Ramadani te qytetit te Shkodres me pronare shtetasen A Z, një shtetas ka hyre në ndyqan si bleres dhe ka shfrytezuar rastin duke vjedhur një sasi te vogel floriri. Shitesja ka lajmeruar policine ne momentin qe ka konstatuar vjedhjen.Policia thotë se po punohet për identifikifikimin dhe kapjen e autorit. Ky nuk eshte rasti I pare, kur argjendarite behen pre e grabitjeve ne qytetin e Shkodres, ngjarje keto te cilat kane ngelur te pazbardhura dhe pa asnje autor te arrestuar 

[iframe width=”300″ height=”510″ src=”//www.youtube.com/embed/xU7NDcnaI2Q” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakGJUHA E HUAJ, E DETYRUESHME NË 9-VJEÇARET
Artikulli tjetërALERGJIA, NJË PROBLEM PËR SHQIPTARËT