Nje ekspozite e vecante, duke sjelle elemente te 5 zonave te ndryshme.

E tille ka qene ekspozita e hapur ne galerine e arteve ne shkoder, ku jane ekspozuar gjetje nga 5 rajone te ballkanit duke e kthyer kete ngjarje pertej kufijve te vendit tone. E pranishme ne kete ekspozite ka qene edhe ministria e kultures Mirela Kumbaro e cila ka vleresuar nje inisitive te tille. Nje ekspozite e cila ka nje game te gjere te kerkimeve ne shkoder, lezhe, koman, ne zonen e malit te zi dhe maqedonise duke e kthyer kete ekspozite te titulluar edhe gjurmen e ballkanit.

Artikulli paraprakFURGONËT PA LIÇENSË, TEMË E KËSHILLIT TË BASHKISË SHKODËR
Artikulli tjetërNDRYSHIMI I STATUTIT TË UJSJELLËSIT, SHTYHET PËR NJË JAVË