Skuadra e Vllaznisë në sportin e Tawkwondo organizoi kampionatin ndërkombëtar “Shkodra Open” me pjesëmarrjen e 24 ekipeve nga katër shtete të ndryshme dhe 260 sportistë. Trajneri i Vllaznisë Eljon Puka shprehet se ky aktivitet i këtyre përmasave zhvillohet për herë të parë në Shkodër.

Nënkryetari i bashkisë Shkodër Ardit Qylybyli i uroi mirëseardhjen ekipeve dhe sportistëve pjesëmarrës në qytetin e sportit.

Në fund të këtij kampionati ndërkombëtar “Shkodra Open” në sportin e taekwondo u shpallën edhe fituesit sipas moshave nga të vegjlit deri tek të rriturit ku sportistët e Vllaznisë bënë një paraqitje dinjitoze.

 

Artikulli paraprakSHKODËR, PËRMBYLLET FESTIVALI I 60-të I FËMIJËVE
Artikulli tjetër29 VJEÇARJA EGJIPTIANE: NUK GJEJ PUNË SEPSE MË DISKRIMINOJNË