Pas 55 vitesh maturantët e vitit 1967 të gjimanzit “28 Nëntori” në Shkodër janë rikthyer sërish në bankat e shkollës ku kaluan vitet më të bukura të rinisë. Ky rikthim është një emocion i veçantë shprehen ish maturantët.

Disa prej ish maturantëve që u takuan pas 55 vitesh e kishin të vështirë të njihnin njëri-tjetrin.

Ëndrra ime ka qënë të isha një mësues me plot kuptimin e fjalës dhe nuk e di nëse ja kam arritur ishin fjalët e mësuesit të tyre Manuel Tasellari.

 

Artikulli paraprakSHKODËR, EKSPOZITA ME IMAZHET CILËSORE TË SKENDERBEUT
Artikulli tjetërSEZONI TURISTIK, TURQIA HEQ KUFIZIMET ANTI-COVID PËR TË GJITHË SHQIPTARËT, DETAJET E REJA