Saimir Rrustemi, shefi i krimit te organizuar dhe antidroges ne polici ne nje postim ne faqen e tij te Facebook shkruan:

“Thuhet se kur donin ta digjnin profetin Ibrahimin, njëra nga milingonat filloi të mbante ujë në gojën e saj dhe e hodhi në zjarrin e Ibrahimit.

Pastaj kafshët e tjera pyetën të befasuar:

“A shpreson ta shuash këtë flakë me ujin qe mban ne goje?” Milingona u përgjigj: “Jo, nuk shpresoj se mund ta shuaj, por shpresoj që kur Zoti të më pyesë:” Çfarë bëre kur më dogjën profetin tim? ” vepra ime do të jetë justifikimi im para Tij “.

 

Artikulli paraprakTREGTONIN KOKAINË NGA AMERIKA LATINE NË HOLANDË, ARRESTOHEN 3 SHQIPTARË PËR TRAFIK DROGE NË ITALI
Artikulli tjetërRESHJE SHIU E SHTRËNGATA, PARASHIKIMI I MOTIT PËR SOT