Myftiu i Shkodres Imam Muhamed Sytari ne ligjeraten e Xhumase ka folur rreth pozites se larte te gruas ne Islam.

Myftiu Sytari tha se figura e gruas duhet te lartesohet dhe te marre fund dhuna ne familje dhe keqtrajtimi i grave

 

Artikulli paraprakSHKODËR, KESHILLI BASHKIAK MIRËPRET SHTETASIT AFGAN
Artikulli tjetërSHKODËR, PREMIERA E FILMIT SHKËMBIMI NGA DRILON HOXHA