Policia vendore e Shkodres ka ndaluar kater shtetas si dhe ka sekuestruar nje sasi te konsiderueshme lende narkotike cannabis sativa.

Efektivet kane sekuestruar afro 30 kilogram sasi droge si dhe nje arme zjarri. Kater shtetasit jane ndaluar ne fshatin Grude Fushe ne Malesine e Madhe.

Ato po tentonin te trafikonin sasine e droges por jane zbuluar nga policia duke bere te mundur arrestimin e tyre.

lajmi në përditësim…